פיננסים

חסכונות והשקעות 

קיימים מספר אפשרויות חיסכון – קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, תוכנית חיסכון, תוכנית חיסכון לילד ועוד. לכל אחד היתרונות שלו.

פוליסת חיסכון

 אחד הדברים החשובים בבחירת מוצר חיסכון, לאחר שבוחנים אם הוא עתיד להניב רווחים, זה לוודא שהכסף יהיה נזיל, במידת הצורך. חיסכון בבנק כבר לא רלוונטי כפי שהיה פעם – הכסף נעול לתקופה, יש קנס פידיון, הרווחים נמוכים ועוד. האלטנרטיבה? פוליסת חיסכון של הקיימת בחברת הביטוח. אם יש לך כסף זמין וקיים לך רצון לייעד אותו לחיסכון לכל מטרה, אם נולד לך ילד/נכד וחשוב לך להמשיך לדאוג לו כשיגדל, אם מתחשק לך להגשים את החלומות של ילדיך, אם הגדרת לעצמך כיעד את הגדלת את החיסכון לגיל הפרישה, אם חשוב לך לדאוג לחיסכון לכל מטרה אחרת או ליום סגריר אז זה הפיתרון עבורך! התוכנית נזילה (כספי החיסכון ניתנים למשיכה בכל עת ללא קנס), מעבר בין מסלולי השקעה – ללא קנסות וללא תשלום מס, דחיית תשלום המס – תשלום המס על רווחי ההון יגיע רק במועד משיכת הכספים.

עד כמה תוכנית החיסכון עדיפה על הבנק? נגיד ונולד לאדון אברהם ילד והוא החליט לחסוך לו כל חודש 300 שקל עד גיל 21 שיהיו לו לימודים לאחר הצבא. בנוסף לזה הוא לקח 5,000 שקל ממענק הלידה והפקיד מיד בתוכנית חיסכון. נכון להיום, הריבית הנומינלית בבנקים היא 0.01% אז לא נתחשב בעמלות שיש על החזקת הפיקדון. כמה הכסף יהיה שווה עוד 21 שנה? ההפקדה החד פעמית תהיה שווה 5,021 שקל ואילו ההפקדה החודשית תגיע לחיסכון של 75,760 שקל. סה"כ 80,781 שקל. עכשיו נבדוק מה יקרה בפוליסת חיסכון – הנחת היסוד היא שהתשואה השנתית תהיה 3% נטו(כלומר לאחר הורדת דמי הניהול). ההפקדה החד פעמית תהיה שווה 9,245 שקל ואילו ההפקדה החודשית תגיע לחיסכון של 104,554 שקל. סה"כ 113,800 שקל. פער של 33,091 שקל שהם 41% הבדל.
לפרטים נוספים פנה אלינו עוד היום דרך הדף:

קרן השתלמות 

המעסיק החליט לצ'פר אותך ולתת לך קרן השתלמות? מזל טוב!  אבל מה זה אומר? רובנו יודעים שקרן השתלמות זהו מוצר שטוב שהמעסיק עושה אבל לא יודעים למה… ראשית קרן ההשתלמות זהו מוצר חיסכון לתקופה קצרה של שש שנים שלאחריהן העובד רשאי(אבל לא חייב) לפדות את הכספים כשהן פטורים ממס רווחי הון. יחס ההפקדה בין העובד למעביד הוא 1:3 כלומר, על כל שקל שהעובד מפקיד והמעסיק מפקיד פי 3 ללא חבות מס הכנסה! אז איזה תוכנית עדיפה? לשם כך עלינו לבדוק מול איזה לקוח אנחנו – אוהב סיכון או סולידי? מה המצב המשפחתי שלו, מה רמת ההכנסה ולמה הוא חושב שהוא מייעד את הכסף?
לפרטים נוספים פנה אלינו עוד היום דרך הדף:

קופת גמל להשקעה 

קופת גמל להשקעה הינו מוצר חיסכון פנסיוני חדש ואטרקטיבי, שיאפשר ליהנות מיתרונות משמעותיים, על פני אפיקי החיסכון השונים, בטווח הקצר, הבינוני והארוך, ולהגדיל את החיסכון העתידי, תוך שמירה על נזילות הכספים. כמו כן, מציע גמישות בניהול ההפקדות וצבירת הרווחים, ומאפשר משיכה הונית חד פעמית בכל נקודת זמן ללא קנס, או משיכה קצבתית לאחר גיל הפרישה.למי מיועדת קופת הגמל? לכל מי שרוצה לחסוך! אם יש לך כסף נזיל זמין וקיים רצון לייעד אותו לחיסכון לכל מטרה, אם נולד לך ילד/נכד וחשוב לך להמשיך לדאוג לו כשיגדל, אם מתחשק לך להגשים את החלומות של ילדיך, אם הגדרת לעצמך כיעד את הגדלת את החיסכון לגיל הפרישה, אם חשוב לך לדאוג לחיסכון לכל מטרה אחרת או ליום סגריר.
לפרטים נוספים פנה אלינו עוד היום דרך הדף:

הגן על מה שאתה אוהב

ביטוח רכב, ביטוח דירה, נסיעות לחו"ל וחיים למשכנתא
למידע נוסף

הגן על מי שאתה אוהב

ביטוח בריאות, ביטוח חיים, תאונות אישיות, מחלות קשות, סיעודי, מנסיה, תכנון ופרישה
למידע נוסף

הגן על העסק שלך

אחריות מקצועית, צד ג', חבות מעבידים, נזקי אש ופריצה לרכוש העסקי, אובדן רווחים, סייבר, ליווי פנסיוני למעסיק
למידע נוסף

הגן על העובדים שלך

אובדן כושר עבודה, תוכניות פנסיוניות, חבות מעבידים, ביטוח בריאות קבוצתי
למידע נוסף

כלים לעסקים

מחשבון הלוואה, קישור לבנקים, קישור מחשבון המרת מטבע חוץ ועוד
למידע נוסף
גלילה למעלה